 Home » Products » Warning Light » YUMO STP5-12-GR-H 50mm Buzzer 12VDC 2layer LED Signal Tower Flashing Warning Light
YUMO STP5-12-GR-H 50mm Buzzer 12VDC 2layer LED Signal Tower Flashing Warning Light
High brightness LED type
Enhancing visibility by employms the special Light diffusion globe
LED Light source with a high degree of Wusi long Life bulbs
using various types of brackets with practicality and brilliant appearance
High brightness LED type
Flashes:60-80/min
Built-in buzzer type Volume:85dB
Material:lens-PC,Body-ABS
Certification:CE
Protection class:IP30
STP5 - 12 - G - H
Model
Voltage
Color
Sound
STP5 12V R-Red
24V O-Orange
110V G-Green
220V B-Blue
Voltage Signal Line Curent Rush Current Extemal CintactCapacity Buzzer Line Current
AC/DC 12V 0.357A atb.4.8A over 5A 0.025A
AC/DC 24V 0.185A atb.2.4A over 3A 0.012A
AC 110V 0.042A aatb.0.6A over 1A 0.038A
AC 220V 0.021A aatb.0.4A over 1A 0.004A
IMG_5700 IMG_5701
Versatile And Energy-efficient Modular LED 2 Layer Signal Tower
Learn More
LTA508 LED Machine Alarm Lamp Signal Tower Warning Light
Learn More
YUMO STP5-24-ROG 50mm Buzzer 24VDC 3layer LED Signal Tower Flashing Warning Light